
Ik moet eerlijk toegeven: ik wist vooraf niet goed wat te verwachten van Olly Alexander als soloartiest. Maar wat ben ik aangenaam verrast. Vanaf het moment dat hij het podium opkwam en “Welcome to Polari” inzette, was het duidelijk dat hij zijn eigen wereld had meegenomen – eentje vol kleur, glitter en een gezonde dosis drama.
Hij opende charmant met wat Franse zinnen, die hij gelukkig ook zelf grappig genoeg vond om daarna goed te maken met het aanstekelijke “I Know”. De sfeer was meteen losjes en speels, maar het was pas bij de Years & Years-hit “Desire” dat het publiek écht werd meegezogen. Zijn sensuele danspasjes en flirterige blikken werkten aanstekelijk – ik merkte dat ik met een glimlach stond te kijken.



Zijn achtergrondzangeressen waren trouwens niet zomaar ‘begeleiding’. Ze voegden vocaal echt iets toe en de onderlinge dynamiek op het podium werkte aanstekelijk. Vooral tijdens “Sunlight” was die samenwerking sterk: vocaal krachtig én visueel fijn om te zien.
Wat me vooral opviel, was hoe gemakkelijk Alexander switcht tussen luchtigheid en intensiteit. Bij “Dizzy”, zijn Eurovisienummer, zag je de trots in zijn ogen – ondanks die achttiende plaats. Hij bracht het met zoveel gevoel dat je niet anders kon dan het moment geloven.



De visuals gaven het optreden nog een extra laag. Soms gewaagd, soms bijna sprookjesachtig, maar altijd passend bij de sfeer. En dan die versie van “It’s A Sin” – zo dramatisch gebracht dat het even kippenvel gaf. Niet veel later liet hij het publiek opnieuw dansen met “Shine”, nog zo’n heerlijke throwback naar zijn Years & Years-tijd.
Hij wisselde slim af tussen nieuw materiaal en herkenbare klassiekers, waardoor er geen enkel dipmoment in de show zat. En toen hij als afsluiter “King” bracht, voelde dat als de perfecte climax: iedereen zong mee, en Alexander straalde.



Wat ik vooral meeneem? Hoe naturel hij op het podium staat. Kwetsbaar, zelfzeker, glamoureus én innemend. Olly Alexander heeft me oprecht verrast!
Meer artikels van deze auteur:
- Glints laat de Main Stage daveren met stijl, energie en oprechte fun
- Within Temptation : Energiek optreden en visuele pracht in Rock Zottegem.
- Pommelien Thijs betovert Suikerrock: van belofte naar stralende ster
- Novastar : The Best Is Yet to Come.
- Dizzee Rascal brengt sfeer en beats op Suikerrock.
- Trixie Whitley : Vertrouwd en gezellig
- Richard Ashcroft : Bittersweet Symphony, dat is het leven…
- Punx in the Pit : Energieke atoombom
- Nelly Furtado betovert Suikerrock – een avond vol klasse, nostalgie en verrassingen
- Manic Street Preachers : De grote overlevers van de rock blijven verrassen in Rock Zottegem.
- M-IDZOMER – dag 1
- Peter Hook and The Light bracht zijn New Order en Joy Division-verleden naar Het Depot, 14 november 2023
- SUIKERROCK – DAG 2
- Jools Holland : de swingende bandleader is nog beter dan op de televisie !
- Lloyd Cole in Het Depot, 05 november 2023
- Een avond Luka Bloom pur sang, 19 november 2023
- Groot Verlof 2023 – Beleuvenissen II
- Rival Sons : Sprankelende rock-‘n-roll van een band op het hoogtepunt van hun kunnen.
- Mercury Rev : nodigt je uit om hun wereld te betreden.
- Future Islands dansen als een gek op de Lokerse Feesten
Weergaven: 8