
De Manic Street Preachers hebben door de jaren heen een indrukwekkende muzikale erfenis opgebouwd, en dat was zondagavond in de tent van Rock Zottegem overduidelijk te voelen. De opkomst was mooi, het publiek zichtbaar benieuwd – en terecht. De band geniet een loyaliteit die maar weinigen ooit zouden kunnen evenaren, een toewijding die al tientallen jaren duurt.
Je kunt er zeker van zijn dat 90 procent van het publiek van zaterdag aan het pogoën was tijdens de beginjaren van de band, fysiek opgetild door de stuiterende kinetische energie van de mensen om hen heen.



Vanaf de eerste noten van het iconische “Motorcycle Emptiness” zat de sfeer meteen goed. De emotie zat juist in de doorleefdheid van zijn zang, en de band speelde strak, gedreven en zonder franjes – zoals we dat van hen kennen.
De setlist voelde aan als een liefdevolle terugblik op hun rijke carrière, met vroeg in het concert al knallers als “Australia” en “Decline & Fall”. Songs die nog steeds staan als een huis. Wat ook opviel: ondanks dat de band al sinds 1986 meedraait, blijven ze trouw aan hun roots als eerlijke, no-nonsense working class rockband. Geen spektakel of gekunstelde visuals – gewoon sterke songs, met overtuiging gebracht.



Bij nummers als “Autumn Song” en “A Design For Life” kwam hun kenmerkende maatschappijkritiek weer mooi naar voren. Nooit prekerig, maar altijd met een scherpe blik en oprechte betrokkenheid. Een ander kippenvelmoment was “The Everlasting”, dat ingetogen begon met alleen Bradfield op gitaar, en langzaam uitgroeide tot een beklijvend, krachtig geheel toen de rest van de band inviel.


En dan, richting het einde, het moment waarop iedereen zat te wachten: “If You Tolerate This Your Children Will Be Next”. Een wereldhit uit 1998, maar helaas nog steeds pijnlijk actueel. In de tent werd het massaal meegezongen, alsof het even allemaal samenviel: verleden en heden, hoop en onmacht.



Meer artikels van deze auteur:
- Within Temptation : Energiek optreden en visuele pracht in Rock Zottegem.
- Lloyd Cole in Het Depot, 05 november 2023
- Richard Ashcroft : Bittersweet Symphony, dat is het leven…
- Trixie Whitley : Vertrouwd en gezellig
- Mercury Rev : nodigt je uit om hun wereld te betreden.
- Groot Verlof 2023 – Beleuvenissen II
- M-IDZOMER – dag 1
- Rival Sons : Sprankelende rock-‘n-roll van een band op het hoogtepunt van hun kunnen.
- SUIKERROCK – DAG 2
- Punx in the Pit : Energieke atoombom
- Peter Hook and The Light bracht zijn New Order en Joy Division-verleden naar Het Depot, 14 november 2023
- Een avond Luka Bloom pur sang, 19 november 2023
- Future Islands dansen als een gek op de Lokerse Feesten
- Jools Holland : de swingende bandleader is nog beter dan op de televisie !
Weergaven: 1